Studia magisterskie II stopnia kosmetologia - Wyższa Szkoła Kosmetyki w Łodzi

WYŻSZA SZKOŁA KOSMETYKI i NAUK o ZDROWIU w Łodzi
ul. Wileńska 53/55, 94-016 Łódź
tel. (42) 687 00 44 lub (42) 674 69 88
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     
Kosmetologia Studia Magisterskie Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Podjęcie nauki na studiach II stopnia (uzupełniających magisterskich) na kierunku kosmetologia wymaga ukończenia studiów pierwszego stopnia (licencjackich). Studia drugiego stopnia trwają cztery semestry i kończą się obroną pracy magisterskiej. Program studiów drugiego stopnia otwiera przed studentem możliwość uzyskania szerokiej i specjalistycznej wiedzy z zakresu kosmetologii, z obszarów nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej.


Studia II stopnia na kierunku kosmetologia w WSKiNoZ w Łodzi swoim programem wpisują się w kontynuację nadrzędnego celu uczelni, jakim jest przygotowanie kadry gotowej do podjęcia nowych, specjalistycznych zadań stawianych przez zmieniający i dynamicznie rozwijający się rynek usług kosmetycznych.

Celem kierunku jest wykształcenie kompetentnych specjalistów rozumiejących nurt kosmetologii holistycznej, realizowanej w oparciu o najnowsze badania i rozwój technologii zabiegowej, jak również kompetentnej kadry z zakresu marketingu usług kosmetycznych.


Kosmetologia to naukowe podejście do piękna, zatem studia II stopnia mają charakter interdyscyplinarny, łączą wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych, chemicznych, ekonomicznych i nauk o biznesie z praktyczną umiejętnością wykonywania szerokiego wachlarza tradycyjnych i nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Studia II stopnia wpisują się w koncepcję poprawy jakości życia uwarunkowanej stanem zdrowia w dużej mierze zależnym od samopoczucia, które z kolei zależy także od wyglądu zewnętrznego.
Strategia WSKiNoZ zakłada realizację programu studiów, który obejmuje wysoki udział procentowy przedmiotów kierunkowych realizowanych w formie zajęć praktycznych, dzięki czemu uczelnia staje się konkurencyjnym miejscem nauki dla studentów zainteresowanych kształceniem na kierunku Kosmetologia.

Umiejętności i wiedza zdobyte podczas studiów będą miały przede wszystkim charakter praktyczny. Szczególną uwagę zwracamy w nim na:

 • profilaktykę chorób skóry,
 • profilaktykę onkologiczną skóry,
 • profilaktykę anti-age,
 • wiedzę z zakresu prowadzenia i propagowania zdrowego trybu życia,
 • poprawę komfortu życia osób starzejących się,
 • wiedzę o składnikach kosmetyków i mechanizmie ich działania,
 • ocenę skuteczności działania kosmetyków,
 • ocenę bezpieczeństwa stosowania kosmetyków,
 • metodologię oceny kosmetyków,
 • budowanie oferty w sektorze usług kosmetycznych,
 • zarządzanie personelem,
 • zasady komunikacji w biznesie i techniki negocjacji,
 • zarządzanie marką oraz elementy prawa cywilnego.

Absolwent studiów magisterskich jest wyposażony w ogólną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych, chemicznych, społecznych i humanistycznych oraz z zakresu zarządzania firmą i zasobami ludzkimi w salonach i gabinetach kosmetycznych. Absolwent ma wiedzę nie tylko z kosmetologii, ale również zasad przedsiębiorczości w sektorze kosmetycznym.
Studia zapewniają rzetelne przygotowanie zawodowe oraz możliwość zdobycia szerokiej interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie współczesnej kosmetologii, pielęgnacji i ochrony zdrowia. Absolwenci będą stanowili rzeczywistą konkurencję na polskim i europejskim rynku pracy w dziedzinie kosmetologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem