Studia podyplomowe z trychologii w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Trychologia

Zapisz się na studia

Trychologia - co to za kierunek?

Studenci, którzy wybiorą studia podyplomowe trychologia, będą mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu anatomii skóry głowy i włosów oraz chorób dermatologicznych, immunologicznych i endokrynologicznych, wpływających na wypadanie włosów i pogorszenie się ich kondycji.

Ugruntowanie treści teoretycznych stanowić będzie podstawę do uzyskania i kształcenia umiejętności praktycznych, z których najważniejsze to: diagnoza trychologiczna, uwzględniająca planowanie, wykonywanie i interpretację pomiarów oraz terapia trychologiczna, czyli planowanie i wykonywanie zabiegów trychologicznych na bazie nowych technologii zabiegowych.

• Rodzaj studiów: podyplomowe
  • Kierunek: trychologia
  • Czas trwania: 2 semestry
  • Tryb studiów: niestacjonarny (zaoczny)
  • Dla kogo: osoby posiadające dyplom uczelni wyższej (licencjackie lub magisterskie)

Logo Nioxin

Oficjalnym partnerem studiów podyplomowych na kierunku trychologia jest marka NIOXIN.

Kobieta z pięknymi blond włosami - trychologia - studia podyplomowe
Zabieg trychologiczny wykonywany na studentce w trakcie studiów podyplomowych z trychologii

W ramach studiów trychologicznych poznasz:

• metody diagnostyczne w trychologii,
  • zagadnienia z zakresu fizjoterapii trychologicznej,
  • niechirurgiczne metody uzupełniania włosów,
  • anatomię i fizjologię skóry i włosów,
  • dermatologiczne schorzenia skóry głowy,
  • endokrynologiczne przyczyny wypadania włosów,
  • składniki preparatów trychologicznych.

Sylwetka absolwenta trychologii

Studenci nabywają potrzebną wiedzę i umiejętności, które umożliwią im prawidłowe wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z działalnością prozdrowotną, a także przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych w obrębie włosów. Absolwenci trychologii są przygotowywani do pracy w zakresie praktyki trychologicznej m.in. w gabinecie trychologii kosmetycznej.

Studentka trychologii studia podyplomowe WSKINOZ myje włosy modelce w trakcie ćwiczeń w pracowni trychologicznej

Rekrutacja

Trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025. O przyjęciu na studia podyplomowe na kierunek Trychologia decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest wpłata czesnego do 30 września.

Złóż wniosek online lub odwiedź nas osobiście – Łódź, ul. Wileńska 53/55.

Masz pytania?

• Zadzwoń – (42) 687 00 44
  • Napisz – uczelnia@wskinfo.pl

• Oryginał dyplomu lub oryginał odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • 2 fotografie 35x45 mm
  • Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe
  • Dokument potwierdzający znajomość języka polskiego – w przypadku cudzoziemców
  • Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej
  • Potwierdzenie dokonania opłaty za studia - do 30 września
Badanie skóry głowy w trakcie zajęć z trychologii studia podyplomowe WSKINOZ

Opłaty naliczane są za każdy z 2 semestrów nauki i są płatne semestralnie.

Czesne na studiach podyplomowych WSKINOZ:

• 5500 zł – płatne w dwóch ratach – 2750 zł za semestr zimowy + 2750 zł za semestr letni

Opłata rekrutacyjna:

• jednorazowa opłata – 85 zł

Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe PKO S.A – 19 1240 3073 1111 0010 2160 8477 – w tytule przelewu "opłata rekrutacyjna + imię i nazwisko"

Inne kierunki

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów podyplomowych na kierunku innym niż Trychologia? Zapraszamy na pozostałe podyplomówki:

Partnerzy studiów

Logo Bielenda Professional, partnera biznesowego WSKINOZ